اولین نکته ای که باید به ان توجه کنیم این است که در هنگام خرید بلیط به بار مجاز درج شده در تیکت توجه کنیم زیرا در بعضی از بلیط های پرواز های خارجی بدون بار می باشند ویا بار مجاز شما 20 کیلو می باشد که برای حمل بار بیشتر مجبور به پرداخت هزینه بالای اضافه بار می شود ولی با انتخاب یک تیکت با کمی قیمت بیشتر این مشکل حل می شود.

میزان بار در ایرلاین های داخلی 30 کیلو در کلاس اکونومی و 5 تا7 کیلو بار دستی در کابین می باشد.                     در کلاس بیزینس بار مجاز 40 کیلو و 7 کیلو بار مجاز دستی می باشد.

در ایرلاین های خارجی بار مجاز هم شما مجاز به حمل بار 25 تا 30 کیلو هستید که بستگی به شرکت هواپیمایی دارد ودر بعضی از پرواز ها شما مجاز به حمل بار تا 40 کیلو هستید که البته باید به این نکته توجه داشت که این میزان بار باید در دو چمدان قرار داده شود که این هم در تیکت قابل مشاهده است در بخش baggage weight می توانید از تعداد چمدان مجاز مطلع شوید.

مطلب دیگری که باید توجه داشت این است که ابعاد چمدان بزرگ است یا در پرواز هایی که دو چمدان میشه حمل کرد چه سایزی میشه استفاده کرد در بیشتر ایرلاین ها مهم وزن چمدان هست ولی در بعضی از ایرلاین ها ابعادی برای چمدان ها در نظر گرفته شده است مثلا مجموع طول و عرض و ارتفاع چمدان 158 می باشد که تا 15 سانت بیشتر هم مشکلی بابت حمل پیش نمی اید در پرواز هایی که دو چمدان باید حمل کرد ملاک وزن هست بطور مثال گفته شده دو عدد چمدان 23 کیلویی که شما میتوانید یا دو سایز متوسط انتخاب کنید یا یک بزرگ و متوسط و یا دو عدد سایز بزرگ که در هر کدام حد اکثر باید 23 کیلو پر شود .

نکته بعدی در ارتباط با سایز چمدان کابین این است که در سایت بعضی از ایرلاین ها قید شده مجموع 115 ولی نکته ای که بیشتر بایدتوجه داشت این است که ارتفاع چمدان با چرخ نباید بیشتر از 58 سانت و پهنا چمدان 26 سانت حد اکثر و طول ان 40 حداکثر باشد این ابعاد مجاز در تمام ایلاین های اروپایی می باشد.

و در اخر هم اینکه برای اطلاع دقیق و به روز شما می توانید سایت ایرلان مورد استفاده را چک نمایید  موارد ذکر شده در بالا بر اساس تجربیات استفاده و اطلاعات ایرلاین ها مسافرتی می باشد.